biżuteria ślubna
Ciekawostki

Suknia ślubna, sukienka dla świadkowej, biżuteria ślubna, kwiaty… czyli obowiązki Panny Młodej!

Organizacja ślubu i całej imprezy weselnej jest nie lada wyzwaniem. Z pewnością zgodzi się z tym każdy, kto ma już tę ceremonię za sobą. Oczywiście jest to jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu, jednak ilość rzeczy, które należy w związku z weselem załatwić, przyprawia pary młode o zawrót głowy i wydawać by się mogło, że lista obowiązków nigdy się nie skończy. Wybór sali weselnej i ustalenie wszystkich szczegółów, tak aby uroczystość odbyła się w zaplanowanym terminie. Następnie dogadanie tej daty z Proboszczem w parafii, w której chcemy ślubować. Kolejne miejsce na liście zajmuje znalezienie odpowiedniego fotografa i kamerzysty, bo przecież bardzo ważne jest, aby te piękne chwile w jak najlepszy sposób uwiecznić.

Równie ważna, a być może nawet ważniejsza jest orkiestra bądź zespół muzyczny, który zapewni nam oprawę muzyczną uroczystości, a później zostają już tylko zaproszenia. Oprócz tego każde z młodych ma na swojej głowie jeszcze kilka innych i jakże istotnych spraw do załatwienia przed tym najważniejszym dniem! To między innymi wybór zachwycającej kreacji, a do tego pasująca biżuteria ślubna! Podpowiemy Wam, o czym mowa, aby nic nie umknęło Waszej uwadze!

Suknia i biżuteria ślubna to nie jedyne obowiązki Panny Młodej!

Wydawać by się mogło, że tym, co zaprząta głowę przyszłej Panny Młodej, jest suknia i biżuteria do sukni ślubnej. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, zarówno sukienka, jak i biżuteria ślubna to dwa najważniejsze obowiązki, o które kobiety troszczą się zwykle najbardziej. Nie powinno się jednak zapominać o innych, równie ważnych zadaniach, bez których wypełnienia, nasza ceremonia mogłaby się nie odbyć. Co więc jeszcze leży w obowiązku Panny Młodej?

Przede wszystkim wybór menu w restauracji, w której odbędzie się wesele. Według tradycji to właśnie kobieta powinna zdecydować o tym, jakie przystawki i dania główne wylądują na stołach weselnych. Pomocą mogą jej posłużyć mama oraz przyszła teściowa, bo przecież kto na jedzeniu zna się od nich lepiej? Miejmy nadzieje tylko, iż uda im się znaleźć wspólne zdanie w tej kwestii.

Panna Młoda powinna zatroszczyć się także o wybór kwiatów zarówno tych, które będą wypełniały jej bukiet ślubny, ale także tych, w butonierce Pana Młodego, jak i kwiatów zdobiących kościół i salę weselną. Powinna ona także pomóc w dokonaniu wyboru swojej świadkowej w kwestii sukienki, jaką ta powinna włożyć. Tak więc odpowiednia kreacja i biżuteria ślubna, potrzebne są nie tylko dla Panny Młodej, ale i dla świadkowej.

Jak Panna Młoda powinna rozłożyć w czasie wypełnienie swoich obowiązków?

Jak wiadomo, każda z Pań lubi mieć wszystko pod kontrolą, zwłaszcza jeśli chodzi o te szczególne dni. Tak więc nowością nie będzie, jeśli powiemy, że Panny Młode prócz swoich obowiązków, kontrolują także wypełnianie zobowiązań Pana Młodego, a także trzymają na wodzy wszystkie te tematy, które przyszli małżonkowie powinni załatwić wspólnie. Aby nie pogubić się we wszystkich terminach i nie poplątać w załatwianiu wszystkich weselnych spraw, zalecamy każdej przyszłej Pannie Młodej założenie własnego weselnego organizera, w którym będzie zapisywać ona daty wszystkich spotkań i odhaczać załatwione już podpunkty.

Jak więc ułożyć wszystko w jedną całość, aby zachować odpowiednią chronologię? W kwestii wspólnej podpowiadaliśmy wam już na samym początku, skupmy się więc na kolejności zadań Panny Młodej. Najwięcej czasu pochłaniają suknia i biżuteria ślubna. Warto jednak pamiętać, że jeśli ślub planujemy z trzyletnim wyprzedzeniem, to lepiej będzie wstrzymać się trochę z tym wyborem, ponieważ trendy wciąż się zmieniają. Tak więc na samym początku warto wybrać menu i można to zrobić od razu przy podpisaniu umowy z restauracją, aby nie zalegało nam to w głowie. Następnie możemy skupić się na wyborze kwiatów bądź dekoratora sali, który się o nie zatroszczy i powinno to mieć miejsce na około półtora roku przed ślubem. Na samym końcu, mniej więcej rok przed ślubem wybrać należy sukienkę zarówno dla siebie, jak i świadkowej i jako perełka na to torcie pozostaje biżuteria ślubna.

Voila i gotowe! W ten oto prosty sposób udało się wywiązać z wszystkich zobowiązań, jakie leżą po stronie Panny Młodej. Nie takie straszne, prawda?

Dodaj komentarz