Lekarze, zabiegi

Zabieg liposukcji laserowej

Laserowe odsysanie tłuszczu nie jest skomplikowaną metodą. W trakcie jego trwania lekarz wykonuje kilka zasadniczych czynności, które mają przygotować ciało pacjenta do wykonania zabiegu oraz skutecznie rozbić tłuszcz i zabezpieczyć rany. Liposukcja laserowa ma na całym świecie coraz więcej zwolenników, zobacz na czym polega ta metoda.

Liposukcja laserowa krok po kroku

Przed zabiegiem lekarz wyznacza miejsca cięć, przez które będą wprowadzane kaniule, a następnie pacjentowi podawane jest znieczulenie. Zazwyczaj liposukcja laserowa odbywa się w znieczuleniu ogólnym, w rzadszych przypadkach, kiedy istnieje prawdopodobieństwo zbytniego drażnienia nerwów czuciowych (liposukcja brzucha), stosuje się znieczulenie ogólne. Kiedy pacjent jest już znieczulony, lekarz przystępuje do wykonania cięć.

Przez wykonane w skórze otwory wprowadza się kaniule o średnicy 1 mm i cienkie światłowody. Wytwarzane podczas zabiegu ciepło, wpływa niszcząco na komórki tłuszczowe, rozbija ich błony i doprowadza do upłynnienia tłuszczu. Dodatkową zaletą ciepła, które jest wytwarzane podczas zabiegu, jest fakt, iż powoduje ono znaczne napięcie skóry, poprawienie jej ukrwienia i tekstury. Skóra zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, a co za tym idzie jej kondycja znacznie się poprawia.

Po wykonanym zabiegu lekarz zaszywa nacięcia i zakłada na nie specjalne dreny, których zadaniem jest odprowadzanie płynów tkankowych. Cała procedura trwa zazwyczaj od 45 minut do godziny, a po wykonanym zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Liposukcja laserowa jest bezpieczna i nie pozostawia trwałych śladów. Po zabiegu pojawia się ból, zasinienie i opuchlizna, ale mijają one po kilku dniach czy tygodniach. Żeby zmniejszyć negatywne efekty liposukcji, zaleca się, żeby pacjent przez kilka tygodni po zabiegu nosił specjalne, uciskowe ubranie, które utrwala efekt, a także nie dopuszcza do powstania dużych obrzęków. Rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo i w zasadzie pacjent może wrócić do normalnej aktywności dość szybko, jednakże ważne jest, abyśmy pamiętali o wzięciu sobie kilku dni urlopu. Liposukcja laserowa jest bowiem zaliczana do zabiegów medycyny estetycznej, a co za tym idzie po jej wykonaniu nie możemy otrzymać od lekarza zwolnienia chorobowego. W niektórych przypadkach (np. liposukcja podbródka), do pracy można wrócić bardzo szybko. Kiedy jednak wykonywana jest liposukcja pośladków czy brzucha, czas dochodzenia do siebie może być wydłużony.

Efekty osiągane podczas liposukcji

Do najwidoczniejszych efektów należą przede wszystkim wymodelowanie ciała oraz zmniejszenie widoczności cellulitu. Skóra staje się gładsza i jeśli zabieg był wykonany poprawnie, znacznie zmienia się jej tekstura. Pomarańczowa skórka nie jest już tak widoczna, ubrania lepiej leżą, a my uzyskujemy lepsze samopoczucie i zwiększoną pewność siebie. Efekty zabiegu są trwałe, co oznacza, że w miejscach, w których wykonywana była liposukcja laserowa, tłuszcz nie powinien się już pojawić w takiej ilości.

Dodaj komentarz