Lekarze, zabiegi

Vaser Lipo – skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Liposukcja i inne metody walki z nadmierną tkanką tłuszczową stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnymi zabiegami, które skracają drogę do upragnionej sylwetki bez większego wysiłku, siłowni i aktywności fizycznej. Vaser Lipo to rodzaj liposukcji o dużej skuteczności nie tylko w redukcji tkanki tłuszczowej, ale także w modelowaniu sylwetki, jednak o wiele mniej inwazyjny i bezbolesny.

Czym różni się tradycyjna liposukcja od liposukcji Vaser Lipo?

Tradycyjna liposukcja wychodzi z mody. Przede wszystkim jest to zabieg, który wymaga całkowitego znieczulenia. Dodatkowo po odessaniu tkanki tłuszczowej mogą pojawić się nierówności, odczucia bólowe po wykonanym zabiegu są całkiem spore, a okres rekonwalescencji dość długi. Ponadto tradycyjna liposukcja nie gwarantuje, że skóra po odessaniu tkanki tłuszczowej się wchłonie, a jeżeli tak się nie stanie problem estetyki naszego ciała nadal jest zaburzony i wymaga kolejnej operacji i plastyki ciała.

Nowoczesna metoda odsysania tłuszczu jaką jest Vaser Lipo, to nie tylko rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej, ale również modelowanie sylwetki, dzięki czemu skóra po wykonanym zabiegu jest jędrna, elastyczna, odżywiona, wygląda młodziej i jest napięta. Nierówności w skórze występują rzadko, powrót do sprawności jest niemal natychmiastowy (pacjent zaraz po zabiegu opuszcza gabinet), a znieczulenie podawane jest miejscowo, wyłącznie w obszarze, który podlega zabiegowi, czasem stosowana jest również sedacja. W porównaniu do tradycyjnej liposukcji, Vaser Lipo charakteryzuje się dużą skutecznością, a podczas zabiegu usuwa się aż 90% niechcianej tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg liposukcji Vaser Lipo?

Vaser Lipo wykorzystuje energię ultradźwiękową, dzięki temu zapewnia idealne odseparowanie tkanki tłuszczowej i jej usunięcie. Vaser Lipo znieczula nasiękowo tkanką tłuszczową, następnie odseparowuje ją od pozostałych tkanek i łączy z płynami nasiękowymi. Tak połączony tłuszcz, o konsystencji emulsji, zostaje usunięty za pomocą kaniuli lub masażu. Gojenie po zabiegu trwa do kilku dni i nie powoduje tak dużych boleści jak zabieg tradycyjnej liposukcji. Pacjent jest w stanie normalnie funkcjonować, a skóra odzyskuje piękny wygląd bez fałdek i wgłębień. Vaser Lipo to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Jak długo utrzymują się efekty Vaser Lipo?

Efekty po wykonanym zabiegu utrzymują się w zależności do wieku i trybu życia. Musimy pamiętać o tym, że rozbicie i usunięcie nadmiaru tłuszczu, a także modelowanie sylwetki i osiągnięcie upragnionego wyglądu nie potrwa długo, jeżeli nie zadbamy o odpowiednią aktywność fizyczną i dietę. Vaser Lipo jest narzędziem, które może pomóc w poprawie mankamentów naszego ciała, ale nie jest lekarstwem na nadwagę i otyłość. Dodatkowo po zabiegu odsysania tłuszczu należy również odbyć serię drenaży limfatycznych, które spotęgują efekty zabiegu liposukcji Vaser Lipo.

Dodaj komentarz