podręczniki na medycynę
Ciekawostki

Podręczniki medyczne niezbędnikiem każdego studenta

Stereotyp zmęczonego studenta medycyny, z nosem utkwionym zawsze w książkach, nie wziął się znikąd. Medycyna jest kierunkiem studiów wymagającym opanowania ogromnej ilości materiału – często we własnym zakresie, gdyż nie wszystko da się przerobić w trakcie wykładów czy zajęć. Nic więc dziwnego, że podręczniki medyczne odgrywają tak istotną rolę w życiu każdego żaka. Przyswojona wiedza bowiem to coś znacznie więcej niż zaliczone egzaminy. To od niej zależy czy przyszły lekarz będzie kompetentnym specjalistą ratującym ludzkie życia.

Podręczniki medyczne nie tylko na studiach

Nie ma wątpliwości, że studia to intensywny czas dla przyszłych lekarzy. Dla lepszego zrozumienia przerabianego materiału, wiele pozycji z literatury, w tym podręczniki na medycynę, zostaną zarekomendowane przez samych wykładowców i prowadzących. Niemniej jednak, w zakresie własnych zainteresowań, studenci mogą sięgać też po inne podręczniki – o ile znajdą czas, oczywiście, co może być trudne… ale jest możliwe.  Zwłaszcza, jeśli jest to temat szczególnie ich pasjonujący.

Ponad to, podręczniki medyczne mogą być użyteczne nie tyko dla studentów. Lekarz to zawód wymagający ciągłego dokształcania. Co prawda, wiele wiedzy jest zdobywane w praktyce lub ta wiedza jest już po prostu bardziej zaawansowana, lecz podręczniki będą zawsze rzetelnym źródłem wiedzy, które powinno zawierać informacje zgodne z bieżącym stanem nauki. Gwarantują to poszczególne wydawnictwa, które specjalizują się w danych obszarach i skrupulatnie weryfikują informacje dopuszczane do publikacji.

Oczywiście, osoby niezwiązane z zawodami medycznymi też mogą korzystać z podręczników medycznych. Dokładne zrozumienie ich może być wówczas trudniejsze, jednak są sytuacje, gdy zwiększone zainteresowanie danym obszarem będzie jak najbardziej zrozumiałe. Przykładowo, może to dotyczyć choroby lub schorzenia, które dotknęło nas osobiście lub osobę nam bliską. Czysta ciekawość jest również jak najbardziej zasadną motywacją.

Książki tradycyjne a elektroniczne

Często spotykaną prognozą na temat tradycyjnych książek jest to, że zostaną one całkowicie wyparte przez swoje elektroniczne odpowiedniki. Nic jednak nie wskazuje na to, by miało to nastąpić w najbliższym czasie. E-booki mogą być dla niektórych użytkowników wygodniejsze, lecz należy mieć tu na uwadze, że duży odsetek społeczeństwa uczy się wzrokowo. Oznacza to, że jest im łatwiej przyswajać wiedzę, np. robiąc notatki, zwłaszcza jeśli używają do tego różnych kolorów, schematów czy map myśli. W przypadku, gdy posiadamy fizyczną książkę – i nie jest ona wypożyczona – własne zapiski możemy wykonywać bezpośrednio na tekście lub zaznaczać ważniejsze fragmenty zakreślaczem.

Księgarnia naukowa Medicon

Księgarnia naukowa Medicon istnieje od 1990 roku i od samego powstania specjalizuje się w sprzedaży książek oraz podręczników z zakresu wiedzy medycznej. To właśnie to bogate doświadczeniu oraz znajomość branży pozwala im zaoferować wartościowe źródła informacji dotyczące poszczególnych obszarów. Są to pozycje zróżnicowane, dedykowane odrębnym specjalizacjom. Znajdują się wśród nich zarówno książki specjalistyczne, jak i medyczne podręczniki akademickie czy repetytoria dla maturzystów i kandydatów na uczelnie medyczne. Proponowana oferta obejmuje pozycje z zakresu m.in. medycyny ogólnej, alergologii, anestezjologii, biochemii, biofizyki, biologii, chemii, chirurgii, chorób zakaźnych, dermatologii, diabetologii, dietetyki, endokrynologii, farmacji, fizyki, genetyki, ginekologii i położnictwa, immunologii, kosmetologii, medycyny naturalnej, medycyny ratunkowej, mikrobiologii, okulistyki, pediatrii, pielęgniarstwa, psychiatrii, reumatologii, seksuologii, urologii. W księgarni dostępne są jedynie książki od renomowanych wydawnictw specjalizujących się w tego typu publikacjach. W ofercie znajdują się również wydania są w języku angielskim.

Dodaj komentarz