Przypadłości

Okulary antyrefleksyjne – jak działają i jakie mają zastosowanie?

W wielu salonach optycznych – tych stacjonarnych i internetowych – można kupić okulary antyrefleksyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Dobór odpowiednich okularów ma bardzo duże znaczenie. Pod uwagę należy wziąć wtedy nie tylko wygląd oprawek, ale również zastosowanych w nich szkieł. Dotyczy to zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Wśród dostępnych wariantów powłok na szkła okularowe znajdują się powłoki antyrefleksyjne, a w przypadku produktu jak okulary antyrefleksyjne sklep optyczny może zaoferować je także w wielu wariantach. Jak działają takie okulary? Kiedy warto je stosować?

Jak działa powłoka antyrefleksyjna?

Gdy okulary pokryte są powłoką antyrefleksyjną, uzyskują wtedy dodatkowe właściwości. Powłoka tego typu służy do zabezpieczenia przed powstawaniem refleksów – odbić widocznych na okularach. Powstają one wtedy, gdy na szkła pada światło, co może spowodować pojawienie się oślepienia. Zastosowanie powłoki o właściwościach antyrefleksyjnych powoduje, że okulary zabezpieczają przed odblaskami i oślepieniem, co wpływa na ich komfort i bezpieczeństwo stosowania. Dodatkowo cechują się one lepszym kontrastem, co poprawia widoczność.

Okulary antyrefleksyjne – rodzaje

Gdy chodzi o okulary antyrefleksyjne sklep optyczny może zaoferować je w wielu wariantach do wyboru.

Powłoki antyrefleksyjne stosowane są w różnych typach okularów:

  • okulary korekcyjne
  • okulary przeciwsłoneczne
  • okulary dla kierowców
  • okulary sportowe
  • okulary robocze

Wobec tego okulary antyrefleksyjne sprawdzą się również wtedy, gdy nie ma potrzeby korekcji wzroku. Jednocześnie mogą one zapobiegać pojawianiu się odblasków w miejscach, w których mogą one wystąpić i spowodować dyskomfort lub nawet zagrożenie.

Kiedy warto korzystać z okularów antyrefleksyjnych?

Okulary antyrefleksyjne mają bardzo szerokie zastosowanie i można obecnie skorzystać z nich w wielu wariantach.

Zastosowanie okularów antyrefleksyjnych:

  • jazda samochodem
  • jazda na rowerze
  • uprawianie sportów
  • praca

Gdzie kupić okulary z powłoką antyrefleksyjną?

Okulary wykończone powłokami antyrefleksyjnymi są obecnie dostępne w wielu różnych sklepach. Można zakupić je w salonach optycznych, ale również w innych puntach sprzedaży. Do dyspozycji są sklepy internetowe i stacjonarne.

Do kupna okularów z korekcją konieczne jest wcześniejsze udanie się do okulisty albo optometrysty, aby wykonać badania ostrości w wzroku. Gdy chce się zakupić korekcyjne okulary antyrefleksyjne sklep internetowy również może wykonać je na zamówienie. Dostępne są one również w gotowych wariantach korekcji.

Dodaj komentarz