Modelowanie owalu twarzy
Wolumetria i nici liftingujące
Zabieg modelowania owalu twarzy określany jest jako wolumetria. Skierowany jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, a jego celem jest modelowanie konturu twarzy poprzez skorygowanie jej kształtu i nadania młodszego wyglądu. Wolumetria pozwala przywrócić właściwy owal twarzy, który uległ zmianie w wyniku procesów starzenia.
Zabieg ten cieszy się dużą popularnością, ponieważ skutecznie powstrzymuje oznaki starzenia się skóry, w postaci utraty objętości tkanek. Wolumetria skutecznie wyrównuje kontur twarzy, podnosi jej owal, a także wypełnia zapadnięte policzki. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który dodatkowo nawilża skórę i spłyca zmarszczki.
Dlaczego warto wykonać zabieg modelowania owalu twarzy?
Wolumetria jest zabiegiem skierowanym do pacjentów chcących uwydatnić kości policzkowe, unieść opadające policzki, modelować je, wypełnić dolinę łez, poprawić kontur zarysu żuchwy, a także wyrównać ubytki w objętości twarzy. Do zabiegu specjalista wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest gęstszy niż standardowe wypełniacze. Wstrzykuje się je w głębokie warstwy skóry. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i odpowiada za jędrność i nawilżenie. Wraz z wiekiem ulega on zmniejszeniu, dlatego warto wykonywać tego typu zabiegi.
Przebieg zabiegu
Zabieg poprawy owalu twarzy polega na podaniu podskórnie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. W celu wykonania iniekcji specjalista wykorzystuje igły lub kaniule. Specjalna odmiana usieciowanego kwasu hialuronowego wyróżnia się dużą plastycznością. Jest ona podawana w głębokie warstwy skóry. Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Do zalet tego zabiegu można zaliczyć to, że, że jest on niemal bezbolesny, jedynie pacjent odczuwa lekki dyskomfort w postaci rozpierania w tkankach podskórnych, aby go zniwelować, lekarz stosuje znieczulenie miejscowe. Po przeprowadzonym zabiegu w miejscu wkłucia może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, obrzęk i lekki ból, jednak nie są to powody do niepokoju, gdyż objawy te ustępują samoistnie w ciągu dwóch do 3 dni. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent może powrócić do normalnego życia. Wykonanie wolumetrii umożliwia wypełnienie zapadniętych policzków, skroni, a także poprawia kształt żuchwy, podbródka, a ponadto uwydatnia kształt twarzy.
Nici liftingujące
Alternatywą dla wolumetrii jest zastosowanie nici liftingujących, które przeznaczone są dla osób chcących pozbyć się worków pod oczami, a także zapadniętych policzków. Stosowane do zabiegu nici są wykonane z kwasu polimlekowego, którego celem jest przywrócenie skórze gładkości i elastyczności.
Przebieg zabiegu wszczepienia nici liftingujących
Podczas zabiegu specjalista implantuje pod skórę rozpuszczalne nici, które poprzez powolne rozpuszczanie przyczyniają się do stymulacji syntezy kolagenu, angiogenezy, a także fibroblastów. W wyniku tego skóra staje się gładsza, zmarszczki zostają spłycone, owal twarzy zostaje uniesiony, a skóra wygląda zdrowiej. Wszczepienie nici powoduje wzmocnienie obwisłych tkanek. Zabieg skierowany jest dla pacjentów chcących poprawić wygląd policzków, przywrócić objętość w okolicy jarzmowej, podnieść brwi, a także skorygować zwiotczałą skórę i zredukować oznaki starzenia. Efekty zabiegu są widoczne już po jednej wizycie i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.