Masaż antycellulitowy – jak wygląda?
Masaż antycellulitowy w Gdańsku to jedna z częściej wybieranych metod walki ze skórką pomarańczową. Aby skutecznie pokonać nieestetyczne zmiany na skórze, warto jednak zdecydować się na profesjonalne metody, które każdy gabinet kosmetologiczny oferuje. Jakie wybrać i dlaczego? Dowiesz się z tego artykułu.
Cellulit – podstawowe informacje
Cellulit, inaczej nazywany skórką pomarańczową to nieestetyczne zmiany na skórze, które przybierają postać fałdek, nierówności i zgrubień, które w zależności od fazy rozwoju (pierwsza) widoczne są tylko ściśnięciu dłonią lub (druga) na pierwszy rzut oka. Cellulit występuje u kobiet w różnym wieku, rzadziej u mężczyzn.
Cellulit powstaje przede wszystkim na skutek działania czynników genetycznych, biologicznych (problemy z układem hormonalnym), ale istotnym czynnikiem ryzyka są również czynniki środowiskowe, w tym przede wszystkim: nieodpowiednia dieta, słabe nawodnienie organizmu, duże wahania wagi. Na szczęście cellulit to problem, z którym można skutecznie sobie radzić i pozbyć się go całkowicie. Zabieg można wykonać, gdy cellulit jest już w początkowej fazie. Wcześniej warto jednak zapobiegać jego powstawaniu, stosując odpowiednie środki profilaktyczne i zabiegi ujędrniające skórę. Na bardzo zaawansowane zmiany cellulitowe najskuteczniejsza jest karboksyterapia.
Redukcja cellulitu w Gdańsku- możliwe zabiegi
Na redukcję cellulitu w Gdańsku można zdecydować się w jednym z gabinetów kosmetologicznych. Najpopularniejsze zabiegi antycellulitowe w Gdańsku to między innymi:
• Venus Legacy. Długość zabiegu jest uzależniona od obszaru ciała, czas trwania rozpoczyna się od 30 minut, niezbędna jest cała seria (zwykle 8 zabiegów), które warto powtarzać,
• Iconne. Trwa od 30 do 60 minut, wymaga wykonania 10 zabiegów, jest bezbolesny,
• Maximus. Trwa od 30 do 45 minut, nie jest bolesny, należy wykonać 8 zabiegów, po roku warto powtórzyć zabieg,
• Pollogen Legen. Trwa od 25 do 45 minut, wymaga powtórzenia od 2 do 4 zabiegów, po 12 miesiącach konieczne są zabiegi powtarzające,
• karboksyterapia. Zajmuje od 30 do 90minut, wywołuje delikatne mrowienie, warto powtarzać zabieg,
• mezoterapia. Trwa od 30 do 50 minut, rekomendowana liczba zabiegów to od 2 do 8, warto ją powtarzać. Nie wymaga znieczulenia,
• masaż. Trwa od 40 do 1,5 godziny. Może powodować delikatny dyskomfort w zależności od siły ucisku,
• kriolipoliza. Pojedynczy zabieg trwa do 60 minut. Sugerowana seria:1-3 zabiegów, nie wymaga znieczulenia.
Zabiegi antycellulitowe warto wykonywać u kosmetologa, który ma odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje do pracy klientem. Przed rozpoczęciem zabiegu należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, które są uzależnione głównie od konkretnego zabiegu.
Zabiegi antycellulitowe – efekty i przygotowanie
Zabiegi antycellulitowe przynoszą naprawdę spektakularne efekty, czasami nawet po pierwszym zabiegu, zwykle jednak trzeba zaczekać do zakończenia pełnej serii. Do większości zabiegów nie należy się specjalnie przygotowywać, natomiast po zabiegu należy zadbać o prawidłową pielęgnację skóry za pomocą odpowiednich kremów. Oprócz pielęgnacji istotne znaczenie ma dieta, aktywność fizyczna oraz optymalne nawodnienie.
Podsumowanie
Podsumowując, cellulit to problem, z którym zmaga się wiele kobiet, dlatego warto, aby oprócz konkretnego działania na jego zwalczanie, podjąć także wcześniej skuteczne działania profilaktyczne.
FAQ
1. Czy zabiegi antycellulitowe można wykonać samodzielnie?
Tak, to np. popularny body wrapping, jednak specjalistyczne zabiegi należy wykonywać wyłącznie w gabinecie kosmetologicznym.
2. Czy zabiegi antycellulitowe działają na skórę nawilżająco?
Zabiegi mają bardzo szerokie spectrum działania, oprócz niwelowania cellulitu wpływają na ogólną poprawę kondycji skóry, w tym również jej lepsze odżywienie i nawilżenie.
3. Czy zabiegi antycellulitowe można wykonywać na każdej partii ciała?
Zabiegi na cellulit wykonywane są na tych częściach ciała, na których występuje cellulit. W związku z tym przed rozpoczęciem zabiegu ważna jest konsultacja z kosmetologiem.