Ciekawostki

Manekiny całopostaciowe – czy manekin męski powinien być minimalistyczny?

Według obiegowej opinii, proces zakupów w dziale odzieżowym, w przypadku mężczyzn przebiega w dużo mniej skomplikowany niż u kobiet. W związku z tym manekiny całopostaciowe, które prezentują modę męską, powinny być maksymalnie uproszczone. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą. Aby przyciągnąć męskie oko, należy przygotować witrynę sklepową z równą dbałością, jak w sklepach z konfekcją damską. Panowie także często interesują się tym, jak na ciele prezentują się ubrania w których chodzą do pracy lub spotykają się ze znajomymi. Ważna jest dla nich zarówno wygoda, jak i funkcjonalność ubrań. Minimalistyczne figury nie zawsze będą więc najlepszym możliwym rozwiązaniem. 

Minimalistyczny manekin męski – kiedy się sprawdzi? 

Manekiny całopostaciowe w podstawowych pozach, często pozbawione rysów twarzy, dobrze wyglądają, kiedy założy się na nie luźne ubrania w stylu casual lub wojskowym i niewiele dodatków. Mogą też dobrze prezentować kolekcję eleganckich garniturów biznesowych. Bielizna męska również przeważnie nie wymaga ekstrawaganckich póz, gdyż całą uwaga i tak skupia się na manekinie od pasa w dół. 

Manekiny całopostaciowe w ciekawych pozach 

Naturalne ustawienie nóg czy ułożenie rąk, które sprawia wrażenie, jakby manekin był w ruchu, pomagają przykuwać uwagę osób mijających wystawę. Wyglądają przy tym bardziej naturalnie i pomagają zaprezentować ubrania w nieco bardziej interesujący sposób. Modele, które sugerują sylwetką pewność siebie i zdecydowanie, pasują do stylu biznesowego, natomiast swobodniejsza postawa całkiem dobrze sprawdza się się w kolekcjach streetwearowych. 

Manekin męski ruchomy 

Ruchome manekiny całopostaciowe są dobrym rozwiązaniem dla sklepów odzieżowych, które posiadają zróżnicowany asortyment. Na stronie https://sklep.moremannequins.pl/ można znaleźć modele o regulowanych dłoniach. Dzięki tej funkcji można dowolnie eksponować dodatki oraz sprawić, że manekin ustawiony w niebanalny sposób, na przykład machający ręką do przechodniów, w łatwiejszy sposób przykuje wzrok. 

Dodaj komentarz