Uroda

Jak wybierać kosmetyki zapachowe?

Perfumy i wody toaletowe są dla wielu osób kosmetykami równie ważnymi jak krem czy serum pod oczy. Piękny zapach bywa decydujący nie tylko w przypadku perfum – praktycznie od każdego kosmetyku klienci oczekują atrakcyjnej kompozycji zapachowej.

Jak wybrać dezodorant?

Dezodorant to podstawowy kosmetyk do maskowania zapachu potu, stosowany głównie w ciągu dnia, kiedy nie bardzo pasuje używać perfum. Antyperspirant ma dodatkową cechę – nie tylko pachnie, ale też ogranicza pocenie, zwężając pory skóry w miejscu aplikacji kosmetyku. Zwykły dezodorant najczęściej jest w formie aerozolu, ale są też ekologiczne dezodoranty w kremie, do kupienia na przykład na https://eranatura.pl/pielegnacja-ciala-naturalne-kosmetyki/dezodoranty-naturalne-kosmetyki/.

Czym poza formą różni się naturalny dezodorant? Oczywiście składem. W ekologicznych produktach nie ma aluminium i sody oczyszczonej, a jedynie bezpieczne dla skóry składniki jak ałun, olejki eteryczne o działaniu antybakteryjnym, sole srebra, puder bambusowy, substancje łagodzące. Antyperspiranty z naturalnych składników nie zatykają porów, nie podrażniają skóry, ładnie pachną i zachowują swoje maskujące właściwości przez wiele godzin.

Czy kosmetyki perfumowane są szkodliwe dla skóry?

Prawdziwe perfumy są bardzo drogie, z mocno stężonych składników rozpuszczonych w alkoholu. Tańszym kosmetykiem jest woda perfumowana, z niższą zawartością substancji zapachowych, jeszcze delikatniejsza jest woda toaletowa oraz woda kolońska. Są to kosmetyki stosowane w bardzo niewielkich ilościach, na małych fragmentach ciała, i jeśli są oryginalne, dobrej jakości, to raczej nie wywołują problemów skórnych.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku perfumowanych mydeł, kremów, balsamów, toników. Przy cerze wrażliwej zaleca się rezygnację z kosmetyków perfumowanych, bo właśnie te zapachowe kompozycje najczęściej uczulają, są też specjalne preparaty po goleniu, dostępne między innymi na https://eranatura.pl/kosmetyki-naturalne-dla-mezczyzn/, które po aplikacji koją podrażnienia i zapewniają przyjemną świeżość.

Dodaj komentarz