Ciekawostki

Jak usunąć tłuste plamy z kanapy? Poznaj najlepsze sposoby!

Jako firma specjalizująca się w profesjonalnym czyszczeniu mebli tapicerowanych wiemy, że są plamy, z którymi niekiedy walczy się długo, a jednorazowy zabieg nie pomaga. Plamy z tłuszczu, szminek czy atramentu potrafią być naprawdę nieznośne i nie jedna Pani domu zachodzi w głowę co zrobić aby je usunąć, a jeżeli żaden sposób nie działa, w jaki sposób je ukryć. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm piorących, jednak jest kilka sposobów, którymi możemy powalczyć na własną rękę.

Mąka ziemniaczana, kreda, olejek eukaliptusowy i talk

Tłuste plamy na naszej kanapie, czy obiciach materiałowych innych mebli najlepiej czyścić od razu po ich powstaniu. Im szybciej zareagujemy, tym większe szanse, że wyeliminujemy zabrudzenie całkowicie, lub będzie mniej widoczne. Wśród domowych sposobów można wykorzystać mąkę ziemniaczaną. Posypujemy nią plamę i delikatnie pocieramy ściereczką aż nie zniknie brud. Podobnie możemy zrobić z kredą. Pocieramy nią tłustą plamę na obiciu i pozostawiamy na kilka godzin, następnie usuwamy ją przy pomocy ściereczki lub zmiotki. Z pomocą może przyjść także proszek do pieczenia, którym posypujemy tłustą plamę, następnie pocieramy zabrudzone miejsce wilgotną szczoteczką lub ściereczkę. Z tłuszczem radzi sobie również olejek eukaliptusowy. Wystarczy wylać na plamę kilka jego kropel, następnie posypać talkiem lub pudrem dla niemowląt i czyścić ręcznie aż plama nie zniknie.

Warto jednak mieć na uwadze, że domowe sposoby nie będą przeznaczone do każdego rodzaju tkaniny. Aby nie zniszczyć naszej kanapy, warto przetestować najpierw działanie wybranej metody od spodu mebla, albo z tyłu – w miejscu, które nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Domowe czyszczenie kanapy produktami znajdującymi się w mieszkaniu ma też inne wady. Poza tym, że trzeba uważać przy ich stosowaniu aby nie zniszczyć obicia, to należy mieć na uwadze, że zapobiegamy tłustej plamie, ale obciążamy nasz wypoczynek innym rodzajem zanieczyszczeń. Kreda, talk, mąka czy olejek eukaliptusowy wnikają pod materiał, osadzając się w nim głęboko i prowadzą do niewidocznych zanieczyszczeń a także rozmnażania roztoczy.

Jak wyczyścić kanapę z tłustych plam?

Jeżeli domowe sposoby nie zadziałały, daj nam znać. Wykonamy czyszczenie kanapy w dzielnicy Praga stosując profesjonalne metody, specjalistyczny sprzęt i bezpieczne środki czystości. Nasz zespół wypierze każdy rodzaj obicia i mebli tapicerowanych oraz dywanów, przyjeżdżając pod wskazany przez Ciebie adres. Nie musisz dowozić nam mebla, który wymaga wyczyszczenia lub odświeżenia. Pranie tapicerki w zależności od wielkości i ilości mebli, to około 90 minut. Jest to optymalny czas na zbadanie materiału z jakiego wykonana jest Twoja kanapa, dobranie odpowiedniej metody czyszczenia oraz środka piorącego, a następnie samo czyszczenie kanapy.

Usługi świadczone przez naszą firmę to nie tylko usunięcie zabrudzeń widocznych na pierwszy rzut oka, ale usunięcie zanieczyszczeń, które wniknęły głęboko w materiał i mebel. Jeżeli Twoja kanapa straciła dobry wygląd i chcesz przywrócić jej pierwotną świetność, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz