ubrania medyczne
Ciekawostki

Jak dbać o ubrania medyczne, by na długo zachowały dobry wygląd?

Masz dość wyblakniętego fartucha lub brzydkich spodni medycznych? A może długo szukałeś czegoś niezwykłego i teraz obawiasz się, że Twoja odzież w wyniku częstego prania po prostu się zniszczy? Ubrania medyczne to absolutne must have każdej kliniki czy przychodni! Wiemy, jak są istotne, dlatego przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli zadbać o Twoją odzież medyczną. Dzięki naszym radom Twoje uniformy medyczne na długo zachowają doskonały wygląd oraz wszelkie właściwości.

Dbałość o ubrania medyczne – co warto wiedzieć?

Skoro już zainwestowałeś w ubrania medyczne wysokiej jakości, takie jak urocze bluzki Dr Cichobieg – wiadomo, że nie chcesz od razu wyrzucać ich do kosza! Dobry fartuch jest dla każdego lekarza, laboranta czy stażysty jak druga skóra! Musi być wygodny, zapewniać komfort wielogodzinnej pracy, a jeśli przy tym stylowo wygląda, to nie można pozwolić sobie na jego zniszczenie.

Pierz ostrożnie swoje uniformy medyczne

Ostrożne pranie odzieży medycznej jest kluczem do jej trwałości. Z tego powodu nie zaleca się używania ostrych lub tanich detergentów, ponieważ tkanina może nie wytrzymać częstego prania. Wraz z upływem czasu zacznie blaknąć, niszczyć się i tracić swoje właściwości.

Co w takim razie wybrać? Do czyszczenia uniformów medycznych najlepiej używać dobrej jakości detergentów. Zaleca się również pranie ich oddzielnie od zwykłego prania, aby ograniczyć do minimum przenoszenie zarazków na odzież niepracującą.

Jak płukać i suszyć ubrania medyczne?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pielęgnacji wszelkich spodni czy bluzek medycznych? Płukanie ubrań medycznych polecane jest szczególnie na zimno. Dlaczego? Takie rozwiązanie jest zalecane, aby usunąć wszelkie duże osady z materiału, takie jak brud, krew lub cokolwiek innego, co może pozostawać w cyklu prania i brudzić wodę.

Po zakończeniu płukania odzież należy wyprać ją w gorącej wodzie przez około 10 minut, aby zabić bakterie i mikroorganizmy, które mogły pozostać w materiale. W końcu, gdzie, jak gdzie, ale w branży medycznej szczególnie liczy się czystość i sterylność! Po wypraniu wysusz ubrania w suszarce, aby pozbyć się dodatkowych zarazków.

Uważaj!  Zbyt wysoka temperatura podczas prania i suszenia w suszarce pomoże odkazić niektóre ubrania szpitalne, ale z czasem może powodować blaknięcie, kurczenie się i utratę materiału. Z tego powodu niektórzy lekarze i specjaliści decydują się prać swoje medyczne ubrania wyłącznie w zimnej wodzie i wysuszyć na sznurku. Wybór należy do Ciebie i tylko Ty możesz określić, z jakimi zarazkami miałeś kontakt.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrania szpitalnego?

Jeśli Twoja odzież medyczna ma nieprzyjemny zapach (co zdarza się w wyniku prac w laboratorium lub przy styczności z krwią, lub wydzieliną pacjentów), po prostu użyj octu.

Jakie proporcje zastosować? ¼ do ½ filiżanki octu na litr wody to odpowiedni stosunek roztworu. I taka mieszanka jest całkowicie bezpieczna dla tkaniny. Możesz nawet użyć rozjaśniacza koloru lub specjalnego proszku do białego prania, aby przywrócić blask tkaniny. Co jeszcze warto wiedzieć? Ne używaj wybielacza, ponieważ produkty z wybielaczem mogą z czasem uszkodzić tkaninę.

Dlaczego warto wybierać wyłącznie wysokiej jakości ubrania medyczne?

To, jak zachowają się twoje ubrania medyczne podczas prania, zależy przede wszystkim od tego, z jakie materiału są wykonane! Wydajna odzież dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego to taka, dzięki której świetnie się czujesz i wyglądasz doskonale nawet po 50 praniach w najwyższych temperaturach.

Warto więc wybierać taką odzież medyczną, która jest wyprodukowana ze specjalnie opatentowanej tkanin. Medyczna technologia to taka, która podnosi poprzeczkę dla tego, co jest dostępne w dotychczas znanym nam wszystkich modelach. Ciekawa odzież medyczna nie musi być nudna. Dziś wiele firm oferuje alternatywę – tzw. wersję “premium”. Ubrania o wyższej jakości materiału to takie, które są wyjątkowo trwałe, miękkie i zachowują profesjonalny wygląd.

Dodaj komentarz