Straumann implanty
Lekarze, zabiegi

Ile kosztują implanty zębowe w Polsce?

Co roku wiele osób planuje wprawienie implantów zębowych w Polsce. Jednak chociaż usługi stomatologiczne są uznawane na tle Unii Europejskiej za jedne z najlepszych, ale i najtańszych, w naszym społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że wszelkie zabiegi, które mają poprawić estetykę naszego uśmiechu, są bardzo kosztowne. Jednak, ile tak naprawdę kosztują implanty uzębienia w Polsce? Czy opłaca się wybrać tańsze zastępniki, a może oryginalne Straumann implanty? Na te oraz inne pytanie odpowiedź otrzymasz w niniejszym artykule.

Stomatologia estetyczna – ile kosztują Straumann implanty?

Już na wstępie należy zaznaczyć, że jeśli szukasz w sieci informacji o zastępnikach względem produktu Straumann implanty, nie powinieneś/aś dłużej tego robić. Nie ma bowiem innych, objętych patentem oraz gwarancją implantów zębowych, za które warto byłoby zapłacić. Straumann to niemiecka firma, która opatentowała nowoczesną metodę protetyczną, dzięki czemu stomatolodzy na całym świecie mogą w łatwy sposób przywracać piękne uśmiechy swoim pacjentom.

Straumann implanty nie należą co prawda do najtańszych, ale są wykonane z najwyżej klasy komponentów protetycznych, a ponadto obowiązuje na nie gwarancja. Producent sztucznych zębów zapewnia, że stosowanie oryginalnych implantów chroni przed mikroruchami i innymi powikłaniami po zabiegu. Jeśli chodzi o konkretną cenę, implanty musimy podzielić na te pojedyncze, a także mostkowe. Jeśli borykamy się z ubytkiem jednego zęba, idealnym rozwiązaniem będzie ten pierwszy typ. Jeśli natomiast problem dotyczy całej szczęki, konieczne będzie zastosowanie leczenia protetycznego z wykorzystaniem 4 lub 6 implantów na specjalnie skonstruowanych mostkach.

Pojedyncze Straumann implanty występują w 5 wersjach cenowych i zaczynają się na 2 550 zł za sztukę. Najdroższy zamiennik naturalnego zęba, tzw. implant zygomatyczny, który charakteryzuje się przedłużoną tytanową śrubą u podstawy, kosztuje aż 13 000 zł od sztuki. Zabiegi wymagające implementacji zamienników całych szeregów zębów są jednak jeszcze droższe. Wprawienie 4 mostków z implantami w najtańszej wersji to ok. 27 000 zł. Najbardziej powszechne są jednak implanty z średniej półki – ProArch, przy których wprawienie 4-6 mostków to koszt ok. 30 000 zł. Najdroższe jest wykonanie wprawek przy użyciu 6 implantów mostkowych. Ich cena to 32 000 zł.

Zastanawiając się nad kosztami, które przyjdzie nam ponieść wprawiając Straumann implanty, musimy jednak pamiętać, że w trakcie leczenia stomatolog poinformuje nas o kosztach dodatkowych. Oprócz samych implantów niejednokrotnie konieczne jest także podleczenie dziąseł lub kości, aby dorobienie wprawek było w ogóle możliwe. Tak oto koszt każdorazowej ekstrakcji to ok. 300 zł, a odbudowa kości od 750 do 5 000 zł, w zależności od stanu pacjenta. Jeśli jesteśmy wrażliwi i chcielibyśmy zostać uśpieni w trakcie wprawiania zębów, koszty powiększają nam się o cenę narkozy tj. ok. 900 zł.

Czy Straumann implanty się opłacają? – Podsumowanie

Jak zatem widzisz, Straumann implanty są naprawdę drogie. Większość osób utrzymujących się z przeciętnych zarobków będzie musiała zbierać kilka lat na to, aby móc wprawić sobie takie zęby na stałe. Czy zatem zabiegi tego typu w ogóle się opłacają? Cóż, odpowiedzi na to pytanie zapewne każdy zainteresowany musi udzielić sobie sam. Praktyka wskazuje jednak na to, że wiele osób woli zadbać o estetyczny wygląd, aniżeli zaoszczędzić daną sumę pieniędzy na inny cel. Ostatecznie rzeczy materialne nie zastąpią nam dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny, na którą z pewnością negatywnie wpływa brak zadbanego uzębienia.

Jeśli natomiast chodzi o rozważenie, czy konkretnie Straumann implanty są optymalnym rozwiązaniem, należy powiedzieć, że z całą pewnością tak. Jest to marka, która zna swój produkt od podszewki, a także posiada patent na implanty. Żadne podróbki nie mogą zatem równać się oryginałowi. Warto pamiętać również, że sztuczne zęby oparte na metodzie Straumanna, które montowane są taniej, implementuje się w sposób nielegalny, gdyż wyłącznie firma Straumann dysponuje prawem patentowym w tym zakresie.

Dodaj komentarz