Lekarze, zabiegi

Endermologia – bezinwazyjny zabieg na cellulit

Endermologia to zabieg, dostępny w niemal każdym salonie kosmetycznym, który pozwala nam w szybki i bezinwazyjny dla organizmu sposób zredukować masę ciała, wygładzić zmarszczki i zredukować cellulit. To rodzaj masażu pod ciśnieniem, podczas którego fałdy skóry zostają zasysane pomiędzy specjalistyczną głowicę, połączoną z komputerem sterującym. Taki sprzęt można wykorzystać niemal na każdej powierzchni na ciele, dlatego też zabieg ten idealnie sprawdza się w rehabilitacji i walce z reumatyzmem.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia to w 100% naturalna i bezpieczna metoda stymulacji skóry w sposób mechaniczny. Jej głównym zadaniem jest szybka i intensywna stymulacja tkanek, dzięki której organizm poddany zostaje terapii, a skóra, mięsnie i stawy otrzymują ekspresowe ukojenie i ulgę od bólu. Ten podciśnieniowy masaż pozwala na pełną stymulację adipocytów i fibroblastów, czyli grup komórek odpowiedzialnych kolejno za proces lipozy (rozkład tłuszczów w organizmie człowieka), oraz produkcję kolagenu i elastyny. Takie działanie pozwala na szybsze „otwarcie się” komórek tłuszczowych i pozbycie się zbędnego tłuszczu, utrudniającego codzienne funkcjonowanie.

Zabieg endermologii ten wykonywany jest przy pomocy specjalistycznej głowicy, odpowiedzialnej za wytworzenie prawidłowego ciśnienia, tak, by w oparciu o nie zassać wybrany wcześniej fragment skóry. Tak zassana fałda skórna jest następnie masowana przez sterowaną elektronicznie głowicę (rolka i klapka), która rozpoczyna szczegółowo proces właściwej stymulacji. W celu zapewnienia komfortu i poczucia intymności dla pacjenta, a także optymalizacji mocy zabiegu, przedsięwzięcie to wykonywane jest przy użyciu specjalnego kostiumu, ułatwiającego poślizg rolki masującej na powierzchni ciała. Gwarantuje on także ochronę skóry przed uszkodzeniami mechanicznymi, szczypaniem, a nawet podrażnieniem najmniejszych włosków, znajdujących się na powierzchni poddanej zabiegowi.

Jedna seria ów masażu trwa około 20 minut, a efekty zauważalne są już po 3 takich zabiegach. Jednak, aby osiągnąć zamierzone efekty i w pełni wyszczuplić sylwetkę i odmłodzić się, należy wykonać serię 15-20 zabiegów, przy częstotliwości dwóch stymulacji w tygodniu. Każdorazowo, po przebytej sesji endermologii, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, właściwą dietę, aktywność fizyczną i postępować zgodnie z zaleceniami/wytycznymi, otrzymanymi od specjalisty, do którego uczęszczamy na ów zabiegi.

Efekty endermologii.

Najpopularniejszym efektem, dla którego klienci decydują się na zabieg jest endermologii jest ekspresowa i bezbolesna redukcja cellulitu, a także widoczne już po około 4-5 sesjach ujędrnienie skóry i zniwelowanie zmarszczek. Otrzymane, po zakończeniu wszystkich zaplanowanych zabiegów widoczne dla oka  efekty, możemy podzielić na podstawowe trzy rodzaje:

1) efekt odmłodzenia, czyli uelastyczniona skóra twarzy, szyi, dekoltu i ramion, widoczna gołym okiem. Pozbycie się zmarszczek i wygładzenie/rozjaśnienie cieni pod oczami, a nawet spłycenie się blizn i rozstępów.

2) efekt odchudzenia, który widoczny będzie poprzez odchudzenie brzucha, ud i pośladków. Pojawi się w wyniku znacznej redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, powodując, iż sylwetka będzie kształtna i wyśmienicie wymodelowana.

3) efekt oczyszczenia, pozwalający na pełną detoksykację organizmu, poprzez stymulację krążenia krwi i limfy, a także właściwego drenażu płynów ustrojowych. Wszelkie dolegliwości bólowe mięśni i zaistniałe na wskutek zastania wody w organizmie obrzęki zostaną zredukowane/wyleczone.

Przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Kuracja ta jest bardzo bezpieczna i nie powoduje żadnych zmian i uszkodzeń w organizmie, jednak nie każdy pacjent może do niej przystąpić. Istnieje jednak  wiele przeciwwskazań, które wykluczają zainteresowanego z udziału w tymże zabiegu. Są to restrykcje, których każdy salon bezwzględnie musi przestrzegać i mimo ogromnej chęci ze strony klienta, należy odmówić, do momentu wyleczenia problemu przeprowadzenia na jego ciele procesu endermologii. Korzystając z wiadomości, zawartych na stronie salonu kosmetycznego Euforia z Lublina, możemy dowiedzieć się, iż są to m.in.:

1) stany zapalne i wysypki skórne,

2) zapalenie żył bądź choroby krwi,

3) wczesna ciąża (do 2 trymestru),

4) przepuklina brzuszna lub pachwinowa,

5) naczyniaki, żylaki, tłuszczaki i czynny nowotwór,

6) choroby skóry i wirusowe zapalenia; trądzik, egzema, rumień słoneczny, opryszczka,

Dodaj komentarz