Lekarze, zabiegi

Czym powinna być wykonywana depilacja ciała?

Istnieje wiele metod usuwania niechcianego owłosienia z całego ciała. Niestety nawet po depilacji wraz z usunięciem cebulek po jakimś czasie włoski znów odrastają. Najczęściej takie zabiegi oceniane są przez ludzi jako bolesne i nieprzyjemne, ale nie oznacza to wcale, że nie ma na to żadnego rozwiązania. Depilację można wykonywać przy pomocy wosku, pęsety, czy też pastą cukrową. Wszystkie te metody niekoniecznie muszą być miłe i skuteczne. Alternatywą może być laserowe usuwanie niechcianego owłosienia.

Depilacja ciała z wykorzystanie lasera

Laserowa depilacja ciała cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem w gabinetach medycyny estetycznej. Powód? Gładkie ciało, brak podrażnień i problemów z wrastającymi włoskami są pożądane przez wiele osób. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń, które charakteryzują się różną skutecznością depilacji. Najczęściej wykorzystuje się lasery, które mają trzy różne długości fal.

Ich istotą działania jest proces selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Dzięki temu, że laser emituje wiązkę światła oraz naświetla wybrany obszar ciała, oddziałuje on na melaninę, która zawarta jest w skórze. Podczas kumulacji energii cieplnej dochodzi do bezpowrotnego zniszczenia cebulki włosa.

Badania pokazują, że depilacja ciała przy pomocy lasera jest najskuteczniejsza w przypadku włosów, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Ważne jest to, że wiązka lasera działa precyzyjnie, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Największą zaletą tego rodzaju depilacji ciała jest bezpieczeństwo i możliwość dostosowania odpowiedniej energii, czego efektem są bardzo dobre rezultaty, które można osiągnąć po serii zabiegów.

Usuwanie owłosienia z całego ciała – czy jest praktyczne?

Usuwanie niechcianego owłosienia z całego ciała przy pomocy urządzeń laserowych jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń są niezwykle skuteczne i przede wszystkim bezpieczne. Dzięki depilacji laserowej osoby borykające się z problemem nadmiernego owłosienia mogą cieszyć się gładką skórą, bez wrastających włosków oraz bez podrażnień. Sam zabieg depilacji laserowej moze być odczuwalny jako bolesny, ale po zabiegu skóra nie jest zaczerwieniona i podrażniona.

Depilacja laserem a depilacja woskiem

Depilacja laserowa opiera się na selektywnej fototermolizie, co oznacza, że energia wytwarzana przez laser jest pochłaniana przez melaninę. Skumulowana energia cieplna niszczy cebulkę włosa, która następnie już nie odrasta. Depilacja woskiem nie jest aż tak skuteczna, a przy tym jest także o wiele bardziej bolesna. Włoski podczas depilacji woskiem są wyrywane wraz z cebulką, co dodatkowo powoduje podrażnienia. Nie dochodzi przy tym do zniszczenia mieszka włosowego i brodawki włosa. To z kolei przyczynia się do tego, że włoski znów odrastają po upływie około czterech tygodni.

Dodaj komentarz