Lekarze, zabiegi

Czym jest refleksologia stóp i na co pomaga

Jesteś stale zmęczony. Cierpisz na przewlekłą bezsenność. Regularnie doświadczasz zwiększonego poziomu stresu. Systematycznie dopadają Cię różnego typu bóle, także te migrenowe. Nie wiesz co zrobić w powyższych sytuacjach? Szczerze polecamy Ci masaż stóp z elementami refleksologii. Ukoi on skołatane nerwy, wyciszy, usunie blokady energetyczne oraz wspomoże regenerację całego organizmu. 

Lepsze zdrowie z refleksologią stóp

Powyżej ogólnie opisaliśmy sytuacje, w których powyższy rodzaj masażu pochodzącego z Chin jest bardzo pomocny. Ale jakie dokładnie są zalety refleksologii dla stóp? Po pierwsze: będzie ona każdorazowo nas głęboko relaksowała, usuwając w ten sposób stres. Poza tym wzmocni ona naturalny proces detoksykacji naszego ciała. A to dlatego, że mocno wesprze ona pracę jelit, nerek oraz wątroby. Dodatkowo zmęczona i zniszczona skóra stóp dozna efektów kojących i rozpocznie procesy samoleczenia.

Uciskając odpowiednie punkty na stopie refleksologia sprawi, że w naszym ciele wydzieli się więcej endorfin, co doprowadzi do zmniejszenia natężenia problemów bólowych. Działanie takie doprowadzi także do powrotu równowagi hormonalnej w ciele, poprawy ukrwienia tkanek oraz usunięcia toksyn i złogów z organizmu.

Refleksologia nóg – jak się odbywa zabieg?

Zanim powiemy, jak odbywa się omawiany masaż, wspomnijmy koniecznie o tym kto nie może mu się poddawać. Stóp refleksologia przeciwwskazania to świeże rany, niezagojone stany pourazowe (chociażby złamania czy zwichnięcia), choroby zakaźne w ciężkiej postaci, przeszczepy narządów (okolice przed i po ich wykonaniu), ostre stany konieczne do operacyjnego leczenia, zagrożona ciąża oraz grzybica stóp.

Jak wygląda refleksologia stóp poprawnie wykonana? Fachowiec uciska konkretne punkty refleksoryczne, które są odpowiedzialne za konkretne narządy znajdujące się w ciele. Poprzez uciskanie dochodzi do ich stymulacji, a przez to do pobudzenia procesu samoleczenia się organizmu, do przywrócenia mu homeostazy (równowagi wewnętrznej). Taka refleksologia terapeutyczna stóp stosowana jest leczniczo, ale też profilaktycznie. Jako, że jest to proces składający się wyłącznie z masażu, odpowiedniego uciskania właściwych miejsc, może korzystać z niego praktycznie każdy, nawet dzieci. Wyjątkiem są jedynie przeciwwskazania wymienione na początku tego akapitu.

Pojedynczy masaż refleksologiczny stóp trwa około jednej godziny. By jednak doświadczyć pełni dobroczynnych właściwości zabiegu, trzeba skorzystać z serii kilku zabiegów – zazwyczaj zaleca się by było to minimum dziesięć spotkań w gabinecie.

Dodaj komentarz