Ciekawostki

Co to są poduszki profilowane?

Dla większości z nas poduszka jest tak oczywistym przedmiotem, że podczas jej zakupu nie zwracamy na nią uwagi. Tymczasem to ona w dużej mierze odpowiada za to, że rano nie obudzimy się z bólem karku, czy napięciem mięśni w okolicy szyi. Często przez jej nieodpowiednie dopasowanie budzimy się rano niewyspani, ze złym samopoczuciem i cali obolali. Jednym z najlepszych rozwiązań do tego, aby wygodnie się wyspać, są poduszki profilowane. Czym się charakteryzują? Jakie korzyści daje ich używanie?

Co to jest poduszka profilowana?

Poduszki profilowane produkowane są najczęściej z pianki termoelastycznej lub z lateksu. Dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtu głowy, szyi i karku użytkownika. Nie ma więc potrzeby zwijać poduszki na pół, czy podkładać drugiej, aby wygodnie się wyspać. W ten prosty sposób można zadbać o swój komfortowy wypoczynek i cieszyć się dobrym samopoczuciem kolejnego dnia.

Niezależnie od tego, czy w nocy śpi się na boku, brzuchu, czy plecach, poduszki profilowane zawsze idealnie dopasują się do kształtu ciała. Ponadto zapewnione zostanie odpowiednie podparcie kręgosłupa i mięśni w każdej pozycji. Dzięki temu rano nie obudzimy się z bólem karku, czy sztywną szyją, tak jak to może mieć miejsce w przypadku zwykłych poduszek.

Konsekwencje spania na źle dobranej poduszce

Źle dobrana poduszka może przyczyniać się między innymi do bezsenności lub ją jeszcze bardziej nasilić. Jeśli nie podpiera ona dobrze szyi w ciągu nocy, to możemy często wybudzać się z powodu bólu, a tym bardziej, gdy często zmieniamy pozycję podczas snu. Jeśli większość naszego dnia spędzamy przy biurku ze źle dopasowanym krzesłem, a w nocy dołożymy do tego problemy związane z niewygodną poduszką, to możemy doprowadzić nawet do zwyrodnień kręgosłupa.

Alergie, wysypka, trądzik, to wszystko także może wiązać się z nieodpowiednią poduszką. Jeśli nie ma ona odpowiedniego systemu wentylowania, to musimy liczyć się z takimi problemami, które mogą się wydarzyć. Innym problemem mogą być także przeciążenia odcinka piersiowego. Jeśli śpimy na zbyt wysokiej poduszce, to dochodzi do wygięcia kręgosłupa właśnie w tym fragmencie. Dobrej jakości profilowana poduszka nie jest wysoka i świetnie podpiera szyję oraz kark na całej długości.

Jakie mogą być rodzaje poduszek profilowanych?

Poduszki profilowane dostępne są  w ofercie wielu sklepów branżowych. Można w nich znaleźć między innymi modele dedykowane alergikom. Najczęściej są one produkowane z mieszanki lateksu syntetycznego i naturalnego. Osoby borykające się z alergią powinny wybierać poduszki lateksowe. Ponadto w ofertach wielu sklepów można znaleźć poduszki dla osób cierpiących na bóle szyi i karku, a także dla tych, które śpią przeważnie na brzuchu. Większość tych modeli produkowana jest z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do kształtu ciała osoby leżącej oraz jej temperatury ciała.

Dodaj komentarz