Trening

6 wskazówek, jak zachować kondycję podczas zimy

Miesiące zimowe mogą być trudnym okresem, aby trzymać się planu ćwiczeń. Jest chłodniej, dzień jest krótszy, a inne priorytety mogą utrudniać ustalenie rutyny. Chociaż ćwiczenia w zimie mogą być trudne, są bardzo ważne dla zdrowia. Oto kilka wskazówek, jak zachować formę w zimie (i przez cały rok):

Idź po cele

Przypomnij sobie swoje cele związane z ćwiczeniami i utrzymaniem formy. Czy chcesz móc dalej wyprowadzać psa? Chcesz móc bawić się z wnukami? Chcesz poczuć się zdrowiej? Chcesz mieć możliwość samodzielnego odebrania walizki? Zaczynając od celów, masz większe szanse na odniesienie sukcesu.

Przenieś fitness do pomieszczenia

W miesiącach zimowych możesz nie być w stanie ćwiczyć na świeżym powietrzu, ale istnieje wiele sposobów, aby zachować aktywność i ciepło. Możesz chodzić po centrum handlowym, brać udział w zajęciach fitness na siłowni, uczestniczyć w zajęciach tanecznych, podnosić ciężary, ćwiczyć przed filmem w domu, a nawet po prostu tańczyć. Najważniejszym elementem programu ćwiczeń jest znalezienie czegoś, co sprawi Ci przyjemność. Jeśli dobrze się bawisz, będziesz bardziej prawdopodobne, że pozostaniesz przy ćwiczeniach.

Wykorzystaj w pełni zimę

Chociaż łatwo jest wprowadzić procedury fitness w pomieszczeniu, być może chcesz wyjść na zewnątrz i cieszyć się zimowymi miesiącami. Jeśli jesteś zdrowy, a twój lekarz jest miły, spróbuj bardziej śmiałych sportów zimowych. Możesz zapisać się na lekcje jazdy na łyżwach, narciarstwie biegowym lub rakietach śnieżnych. Jeśli nie masz ochoty na przygodę, wyjdź na zewnątrz i zbuduj bałwana z młodszymi członkami rodziny. Samo odgarnianie śniegu i inne zimowe obowiązki liczą się jako ćwiczenia.

Współpracuj

Zaproś przyjaciół i rodzinę do ćwiczeń. Umów się na spotkanie z przyjacielem na siłowni, a prawdopodobieństwo, że to zrobisz, będzie znacznie większe. Zamiast spotykać się z przyjacielem na posiłek lub kawę, weź pod uwagę datę ćwiczeń. Można było spotkać się w centrum handlowym, aby przejść energicznie i po sklepie z oknami. Spróbuj wyjść ze swojej strefy komfortu z przyjacielem i weź udział w zajęciach tańca lub jogi. Ćwiczenia mogą być towarzyskie i zabawne.

Ołówek

Staraj się zaplanować ćwiczenia i dopasować je, nawet gdy jesteś zajęty. Po zapisaniu ćwiczeń w kalendarzu, stają się one częścią Twojego harmonogramu na cały dzień, co może pomóc Ci osiągnąć cel fitness. Dodatkowo śledź swoje ćwiczenia w dzienniku. Widok twoich osiągnięć i postępów będzie bardzo motywujący.

Nie pozwól, aby brak czasu Cię przygnębił

Kiedy masz napięty harmonogram, przypomnij sobie, że ćwiczenia nie muszą zająć dużo czasu. Istnieje wiele prostych sposobów na zwiększenie aktywności fizycznej. Zamiast korzystać ze schodów ruchomych lub windy, skorzystaj ze schodów. Zaparkuj samochód dalej od budynku, aby zwiększyć liczbę kroków. Kiedy w radiu rozbrzmiewa twoja ulubiona piosenka, tańcz przez minutę lub dwie. Podczas mycia zębów napnij mięśnie pośladków i ud. Ćwicz wstawanie z krzesła bez używania rąk.

Zimą nie ma potrzeby hibernacji. Można pozostać aktywnym i ćwiczyć. Eksperci zalecają ćwiczenia przez co najmniej trzydzieści minut, pięć dni w tygodniu. Jednak nawet pięć lub dziesięć minut ruchu dziennie może pomóc w utracie wagi, poprawie nastroju i zdrowiu serca. Zapamiętaj więc swoje cele związane z ćwiczeniami, znajdź partnera, znajdź aktywność, którą lubisz i ruszaj się.

Dodaj komentarz