Trening

4 domowe przyrządy do ćwiczeń, które warto posiadać

Nie każdy lubi gwar i natłok w lokalnej siłowni czy grupowe zajęcia dostosowane poziomem do ogółu, a o dobrą formę chcemy dbać przez cały rok. Dlatego wiele osób decyduje się na ćwiczenia w domu. Zazwyczaj wystarczy odrobina wolnego miejsca, chęci i ciężar własnego ciała. Dobrze jest jednak wzbogacić nasze domowe zajęcia i zaopatrzyć się w drobne, niezbędne przyrządy do domowych ćwiczeń.

Oto zestaw 4 przyrządów do ćwiczeń, które sprawdzą się w walce o lepszą formę w domowych warunkach. Każdy z nich zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie zwiększa komfort lub zakres możliwych „salonowych” ćwiczeń. W co więc warto zaopatrzyć nasz domowy klub fitness czy a’la siłownię?

Kettlebell

Ciężko o kompleksowo wyposażoną siłownię w każdym domu czy mieszkaniu, dlatego domowe przyrządy powinny być niewielkie i dawać maksimum możliwości do rozwoju. Tak, aby nawet w kawalerce dało radę zrobić ogólnorozwojowy trening. Do tej grupy trzeba zaliczyć jeden z najlepszych sportowych elementów dla aktywnych – kettlebell. Kettlebell to rodzaj hantli z uchwytem umieszczonym nad ciężarem. Dostępne są w wielu wersjach wagowych – od 1-2 kg do nawet kilkudziesięciu kg. Ciężar dobieramy zawsze pod indywidualne możliwości lub lekko go zawyżamy – w końcu naszym celem jest wzrost formy i siły.

Kettlebell służy właśnie do budowy siły. Dzięki temu przyrządowi wykonamy szereg ćwiczeń na większość partii mięśni. Zadbamy o nogi, bicepsy, tricepsy czy silne plecy. Jeden ciężarek, a tak ogromne zastosowanie.

Gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń świetnie sprawdzą się przy treningu ogólnorozwojowym, podczas rozgrzewki, na zajęciach fitness czy podczas treningów aerobowych. Są również niezastąpione przy różnego rodzaju rehabilitacjach. Korzystnie wpływają na mięśnie głębokie i mogą być używane zarówno przez panie jak i panów. Wszystko zależy od stopnia ich oporu (rozciągliwości). To też jeden z najtańszych domowych przyrządów. Komplet 3 gum do ćwiczeń o różnym stopniu oporu, dostępny jest w dużej sieci sklepów sportowych za jedyne 20 PLN. Gumy do ćwiczeń nie zajmują prawie w ogóle przestrzeni, łatwo je zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Drążek do ćwiczeń

Podciąganie na drążki to najlepsze ćwiczenie budujące siłę rąk, mocne plecy i wymarzoną przez panów sylwetkę V. Podciąganie wzmacnia chwyt czy barki, a odpowiednie wykorzystanie drążka pozwoli także ćwiczyć mięśnie brzucha. Drążek w łatwy sposób zamontujemy (i zdejmiemy w razie potrzeby) w futrynie drzwi, a jego koszt to kilkadziesiąt złotych za najtańszy model.

Mata do jogi

Ważnym elementem domowych ćwiczeń jest rozciąganie i praca w ciężarem własnego ciała (pompki, przysiady, brzuszki itd.). Jeżeli nie chcemy ćwiczyć na twardych panelach/kafelkach/dywanie, to najlepszym zakupem będzie dobrej jakości mata do jogi / mata do ćwiczeń. Jej szerokie zastosowanie powoduje, że jest to absolutny „must have” w domowym sprzęcie do ćwiczeń. Matę po ćwiczeniach zwijamy i chowamy pod łóżko czy na szafę. Maty są lekkie, wygodne i kosztują od kilkudziesięciu złotych.

Dodaj komentarz